Haber

Hatay-Reyhanlı-Cilvegözü Yolunun Bir Kısmı Deprem Etkisiyle Hasar Gördü

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük deprem 11 ilde yıkıma neden oldu. On binlerce bina, havaalanları ve otoyollar yıkıldı. Hatay şehir merkezinden Suriye’nin sonuna kadar giden Cilvegözü Yolu da depremde hasar gördü; Yolda derin yarıklar oluştu.

Türkiye’de 6 Şubat günü saat 04.17 sıralarında Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Ardından saat 13.24’te merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi olan 7.6 büyüklüğünde ikinci bir deprem meydana geldi. Depremler 11 ilde yıkıma neden oldu.

Yaklaşık 13 milyon vatandaşı etkileyen depremlerde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Hatay’da 20 Şubat akşamı büyüklükleri 6,4 ve 5,8 olan iki deprem daha meydana geldi.

24 Şubat’ta açıklanan verilere göre, iki hafta ortasında meydana gelen 4 büyük depremde 44 bin 218 vatandaş hayatını kaybetti. 200 bine yakın bina hasar tespiti açısından kullanılamaz hale geldi.

Hatay’da depremde yıkılan binlerce binanın yanı sıra karayolları da hasar gördü. Antakya Cilvegözü Yolu üzerinde yaklaşık 1 metrelik göçük meydana geldi.

haber-emirgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu