Haber

Eray Güçlüer: Türkiye’nin ürettiği SİPER, S-400’den daha iyi

Moderatörlüğünü İlker Koç’un yaptığı Ensonhaber Gündem Özel YouTube yayınına katılan stratejist emekli Jandarma Kurmay Albay Dr. Eray Güçlüer, Karadeniz bölgesindeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Türkiye’nin S-400’e rakip olabilecek yerli füze sistemi HİSAR-U’nun (SİPER) bu hafta 850 kilometrelik alanda test edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Güçlüer, yerli füze sistemi HİSAR-U’nun (SİPER) Türkiye’de test edildiğini söyledi. Rus S-400’lerinden biri. Daha iyi olduğunu söyledi.

“SIPER, Patriot ve S-400’LERDEN DAHA İYİ”

Güçlüer’in ifadeleri şöyle:

Vatanseverlerin menzili 160 kilometre, füzelerimizin menzili 150 kilometre. Hemen hemen aynı menzildeler ama manevra kabiliyeti, vuruş isabeti, hızlanma süresi gibi çeşitli parametreler açısından SIPER, Patriot ve S-400’lerden daha iyi. Bu yüzden S-400’ün 2. modülünü almamıza gerek kalmadı. Yani başka bir ülkenin füze sistemine ihtiyacımız yok.

Özellikler HİSAR füzesinin dikey yükselişi, dünyadaki savaş uçaklarının maksimum tırmanma kabiliyetinin üzerindedir. İznimiz olmadan Türk havaalanına girerlerse füzelerimizin menzili içinde olacaklar.

Eskiden Türk havalimanları delik deşikti. Fazla ses çıkaramadık. Ama havalimanımız artık tamamen bizim kontrolümüzde.

“Emperyalistler Türkiye’yi Ukraynalaştıramadı”

Batı ve ABD, emperyalist güçler Türkiye’yi Ukraynalılaştırmak için çok şey denediler: Türkiye’yi ve Rusya’yı bozacak Karlov suikastı, uçakların düşürülmesi, Boğaz’a mayın döşenmesi, FETÖ, PKK ve PKK’ya rağmen 15 Temmuz hareketi. Türkiye’ye sızan ayrılıkçı gruplar. Türk milleti dur dedi.

Karadeniz’deki savaşın bize sıçramaması için Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin etkin bir istikrar politikasıyla devam etmesi son derece değerlidir. Türkiye ile Rusya’yı karşı karşıya getirecek her türlü provokasyonu denemeye devam edecekler. Çok dikkatli ve uyanık olmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu