Haber

Çocuğun şüpheli ölümü davasında anne ve erkek arkadaşı beraat etti

ÇORUM’da 3 yaşındaki REŞ adlı çocuğun şüpheli ölümünün ardından annesi ZBY ve erkek arkadaşı B.Ç. “Nitelikli kasten adam öldürme ve çocuğa karşı ölümle sonuçlanan cinsel istismar” suçundan tutuksuz yargılandı. Kendilerine isnat edilen suçu işlediklerine dair hiçbir delil bulunmadığı gerekçesiyle beraat ettiler.

Olay, 10 Ekim 2020’de meydana geldi. REŞ., annesi ZBY ve birlikte yaşadığı erkek arkadaşı B.Ç. Kalp rahatsızlığı olduğu gerekçesiyle Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. RES. Burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çocuğun cinsel istismara maruz kalmış olabileceği şüphesi üzerine polise haber verildi. Çocuğun annesi ZBY ve erkek arkadaşı B.Ç. Gözaltına alındı. Emniyette ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilen ZBY ve B.Ç., çıkarıldığı mahkemece ‘Nitelikli kasten öldürme ve çocuğa karşı ölümle sonuçlanan cinsel istismar’ suçundan tutuklandı.

ANNE VE ERKEK ARKADAŞI SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

ZBY, savcılığa verdiği ifadede, “Oğlumun doğuştan kalp rahatsızlığı var. Onu sık sık hastaneye götürüyoruz. Hatta İstanbul’da tedavi gördü. Ayrıca koronavirüs nedeniyle evde hiç misafirim olmuyordu. Oğlum öldüğü gün kabızlık çekmişti, eğer oğlumun kanaması olsaydı görürdüm. O gün oğlumun altını değiştirdim.” “Böyle bir bulgu olsaydı mutlaka fark ederdim. Oğlumu doğduğu günden itibaren hastalığından dolayı dahi yanından ayırmadım. İstismarları kabul etmiyorum” dedi.

EVE BİRİ GİRMİŞ OLABİLİR!

BC “Çocuk kalp hastası olduğu için durumu kötüleşmişti. O gün hastaneye götürdük. Hastanede serum verdiler. Aslında çocuğu İstanbul’a götürmek istedik çünkü tüm tedavileri orada yapıldı. Şu ana kadar. O gün burada hastanede kalmasını istemedim. Doktor, ‘Bu çocuğu almayın, çocuk yolda. ‘Kaybedebilirsiniz’ dedi. Pandemiden dolayı” dedi. Zaten eve misafir almıyorduk, enfeksiyon riski oldukça yüksekti. İstismar hakkında bilgim yok. Eve herkes girmiş olabilir” dedi.

Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakıldılar

Gözaltına alınıp tutuklandıktan sonra 10 ay cezaevinde kalan anne ve erkek arkadaşı, kesin ölüm nedeninin doğuştan kalp hastalığından kaynaklanan komplikasyonlar olduğunu, merhumun cinsel istismara uğradığına dair tıbbi delil elde edilemediğini belirtti. Adli Tıp 1. İhtisas Kurulu raporuna göre. Bu konuda hazırlanan raporun ardından 11 Kasım 2021’de kaldıkları cezaevinden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

DOSYA 1.İNCİ AĞIR CEZAYA GÖNDERİLDİ

Çorum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 4 duruşma görülen davaya anne ZBY ve birlikte yaşadığı erkek arkadaşı B.Ç. katıldı ve tutuksuz yargılandı. ZBY ve B.Ç. Katıldıkları duruşmalarda kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmediklerini söyleyen Adli Tıp Kurumu ve 1. İhtisas Kurulu’nun mahkemeye sunduğu raporda sanıkların suç işlediğine dair hiçbir delil bulunmadığı belirtilerek sanıkların beraatına karar verildi. iddia edilen suç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu